WordPress Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı
Güncel

WordPress Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı

Paylaşan:

Şirketinizin WordPress kurumsal web sitesi tasarımı tasarlanırken nasıl olmalı? Siteniz oluşturulmadan önce ilk olarak sormanız gereken ilk soru budur. Her işletme web sitesinin müşterilerle etkili bir şekilde etkileşime girmesi için sahip olması gereken bazı temel unsurlar vardır. Ozatweb’den aldığınız WordPress kurumsal web siteleri bu unsurlara dikkat edilerek hazırlanmaktadır. İşte sizin için derlediğimiz bu temel unsurlar:

1. Şirketinizi Açıkça Tanımlayın

Şirket tanımınız, yeni bir ziyaretçinin dikkat ettiği ilk yerdir. İyi bir şirket tanımı okuyucunun ilgisini çekebilir. Kurumsal şirketinizin neyle ilgili olduğunu, sizi şirket kurmaya iten şeyi, misyonuzu ve vizyonunuzu, hizmetlerinizi ve değerlerinizi az ama anlaşılır kolay kelimelerle açıklayabilirseniz, ziyaretçinizin sitede kalma süresi daha fazla olacaktır.

Kurumsal web sitenizde heyecanınızı ve tutkunuzu gösteren bir satış konuşması ile başlayın. Amacınız, tüm önemli bilgileri kapsamlı bir şekilde dahil etmek olmalıdır. Taslağı tamamladıktan sonra, olasım yazım hataları ve dilbilgisi hatalarını farketmesi için başkası tarafındanda okunmasını sağlayın.

2. WordPress Kurumsal Web Sitesi için Domain

Bir arama motorunda aratılırken veya bir e-posta gönderilirken yazması kolay ve markanızı doğru şekilde yansıtan bir domain seçin. Kısa ve net domain isimleri daha akılda kalıcıdır. WordPress kurumsal web sitesi için en iyi domain sizi yansıtacak marka veya anahtar kelime domaini olabilir. Çevrimiçi pazarlama şirketi Accentix’in kurucusu Ron Wright şöyle demektedir:

“Alan adınız markanız gibidir. Müşterinizin bir arama motoruna veya e-posta adresine markanızı yazması kolay olmalıdır.”

Kullanıcılar bir web sitesi aratırken sonunda uzantı olarak .com yazmaya alıştıkları için uzantı olarak .com seçmeniz yararınıza olacaktır. Bir web adresini karmaşık hale getirdiği için çizgi ve rakam kullanmaktan kaçınmalısınız.

3. Sitenizi mobil uyumlu hale getirin.

OuterBox adlı şirket 2016 yılında, alışveriş yapanların %62’sinden fazlasının cep telefonlarını kullanarak alışveriş yaptığını bildirdi. Bu istatistikler alışveriş yapanların %90’ından fazlasının perakende mağazalarında bile fiyatları karşılaştırmak ve ürün incelemelerine bakmak için akıllı telefon kullandığını göstermektedir. Ayrıca kurumsal veya e-ticaret siteniz mobil uyumlu değilse kötü bir deneyim yaşayacakları için %40’ı farklı rakibinize gidecektir. OuterBox’ın CEO’su Justin Smith,

“Başarılı bir kurumsal web sitesi veya herhangi bir web sitesi kurmayı düşünüyorsanız, kesinlikle mobil kullanıcılara hitap etmelisiniz” demiştir.

Not: Ozatweb olarak tüm müşterilerimize e-ticaret veya kurumsal web sitesi kurarken kesinlikle mobil uyumlu siteler teslim etmekteyiz.

4. İletişim bilgilerinizi ekranın üst kısmına yerleştirin.

İşletmeniz, insanların sizinle iletişim kurabilmelerine veya satış ekibinizi arıyabilmelerine bağlıysa, bu bilgileri kolayca bulabilecekleri bir yere koymalısınız. WordPress kurumsal web sitesi tasarımı yaparken sizlerinde genellikle tercihinize göre bu bilgileri ekranın üst kısmına yerleştirmekteyiz. Çünkü müşterileriniz bağlantı kurmak için sitenizde arama yapmasına gerek kalmayacaktır. Direkt karşılarına iletişim bilgileri ve sosyal medya adresleri çıkacaktır.

5. Yeni, Orijinal ve Kaliteli İçerik Yazın

Kurumsal bir web sitesi öncelikle arama motorları için değil kullanıcılar ve firmanız için geliştirilmesi amaçlanmalıdır. Firmanızla alakalı ürettiğiniz içerikler bir web sitesinin rakip firmalardan ayıran şeydir. İçerik, ziyaretçilerinize değer veren ve onları web sitenizde tutma gücüne sahip olan şeydir. Potansiyel müşterilerinizin dilbilgisi açısından hatasız ve anlaşılması kolay sözcüklerle okumasını istediğiniz önemli şeyleri vurgulayın.

Yeni ve kaliteli içerik sadece kullanıcılar için faydalı olmakla kalmaz, arama motorları için de son derece faydalıdır. Böylelikle WordPress kurumsal web siteniz daha fazla sıra alabilir, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Google, kaliteli içeriğe büyük ağırlık vermektedir. Sitenizde ne kadar çok içerik varsa, ziyaretçilere o kadar çok değer sunar ve dolayısıyla Google siteyi yararlı ve güvenilir olarak görür.

6. Müşteri Yorumları

Kurumsal veya herhangi bir web siteniz için olumlu müşteri yorumları güvenilirlik sağlar. Yeni ziyaretçiler eski müşterilerinizden gelen bu yorumları gördüklerinde, güvenleri artar ve sizinle iş yapma olasılıkları yükselir. Aynı zamanda müşterilerinizin veya kullanıcıların olumlu/olumsuz düşüncelerini dikkate alarak kendinizi geliştirme yoluna gidebilirsiniz.

Bu arada WordPress hakkında merak ettiklerinizi En iyi E-ticaret ve Blog Altyapısı WordPress Nedir? adlı yazımızdan okuyabilirsiniz…

 

Bunlarada Gözat

Yorum Gönder

E-posta hesabınız paylaşılmayacaktır.