Etna Network Nedir Etna Network Nereden Alınır
Blockchain Kripto Para

Etna Network nedir? Etna Network Nereden Alınır?

Paylaşan:

Sosyal medyada dolaşan Etna Network nedir sorusunun cevabını basitçe anlatmak gerekirse, Etna Network borç verme/ödünç alma ve hibrit likidite protokolü gibi özelliklerle birlikte DeFi, Gaming ve NFT Ekosistemine sahip Etna Network hakkında bilmediğiniz çoğu şeyi burada bulabileceksiniz. Etna Network nedir sorusunun cevabı aslında çok basit: Etna Network BSC (Binance Smartchain) ağında çalışan bir DeFi projesidir. Yunan Mitolojisinde, Cyclops evleri Etna Dağı’nda yapılmıştır. Etna ismi tam olarak buradan gelmektedir. Etna Network, kullanıcıların komisyoncu-alıcı türü ile bir pazaryerini birleştirerek kolaylıkla borç vermesine, ödünç almasına olanak tanıyan merkezi olmayan borç verme sistemidir.

Neden ETNA?

Etna’nın DeFi teknolojisi en büyük iki DeFi tipi uygulamanın birleşimidir, bu uygulamalar aşağıdaki gibidir:

  • Borç verme ve ödünç alma: ETNA, kullanıcılara borç verme ve alma olanağı sunmaktadır.
  • Karma bir kripto pazarı: Geleneksel likidite DEX protokolü ile Broker-Buyer tipi ticaret mekanizmasının bir kombinasyonu.

ETNA Ekip Özellikleri

ETNA, son derece deneyimli blockchain geliştiricisi ekip üyeleriyle çalışmaktadır. Ekibin kilit üyeleri şunları içermektedir:

  • Geliştirme Lideri ve Danışmanı: Profesyonel blockchain geliştiricisi
  • Mimari ve Ölçeklenebilirlik Optimizasyon Mühendisi: Deneyimli Mimari Mühendisileri
  • Kurucu Ortak ve CEO: Uygulamalı matematik alanında yüksek lisans derecesine ve mühendislik geçmişine sahip.

ETNA Network (ETNA) Nasıl ve Nereden Alınır?

ETNA, şu anda PancakeSwap üzerinden alınmaktadır. Doğrudan bir borsa üzerinden  USDT gibi Stablecoin ile satın alınamaz. Bununla birlikte, yine de herhangi bir büyük borsadan Bitcoin, ETH, USDT satın alarak ve daha sonra bu parayı Swap etmeyi teklif eden borsaya yani PancakeSwap’a  transfer ederek bu kripto parayı kolayca satın alabilirsiniz.

Toplam arz ve Dağıtım
Toplam Arz 100,000,000
Stake etme 40,000,000
BBT Pazaryeri 30,000,000
❖ Ön Satış 10,000,000
❖ Likidite 6,000,000
❖ Ortaklık 5,000,000
❖ Geliştirme Fonu 5,000,000
❖ Takım 3,000,000
❖ Bağış 2,000,000

BINANCE SMART CHAIN YAKLAŞIMI

Artan talep sayısı ve uygulama sayısındaki büyüme ile Ethereum’da kullanım, daha yavaş onaylama gibi sorunlar ve yüksek gaz ücretleri çok daha belirgin hale geldi. Neyse ki Binance Akıllı Zincir (BSC) bu sorunları düzeltmek için bir takım çalışmalara imza attı. BSC ağının en önemli farklarından biri ise düşük gaz ücretleridir. Etna Network‘ta BSC ağı üzeriden kullanıcılara düşük gaz ücretiyle işlem yapmalarına olanak sağlamaktadır.

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız paylaşılmayacaktır.